Domov
O občini
Organi občine
Občinski predpisi
Vloge in obrazci
Natečaji in razpisi
Področja delovanja
Društva v občini Makole
Novice
Forum
Kontakt
Katalog infor. javnega značaja
Povezave
LOKALNE VOLITVE 2010

Oblikovanje in izdelava: J. Kaljun

Domov arrow O občini

Občina Makole se predstavi
četrtek, 11 september 2008

 Občina je nastala marca 2006 z izločitvijo iz občine Slovenska Bistrica. Ima slabih 40 odstotkov delovno aktivnega prebivalstva. Nahaja se v Dravinjski dolini na zahodnem robu Haloz ob izteku Jelovškega potoka. Območje občine je statistično uvrščeno na mejo med statističnima regijema Podravje in Celje. Meji z občinami Poljčane, Slovenska Bistrica, Rogaška Slatina in Majšperk. Makole so bile prvič kot vas omenjene leta 1375, kasneje pa so dobile pravice trga. Kulturni znamenitosti v naselju sta cerkev sv. Andreja in poznogotska cerkev sv. Lenarta. Skozi naselje teče Jelovški potok, ki se nedaleč stran izliva v Dravinjo.

Včasih so Makole imele rudnik črnega premoga v Šegi, tovarno opeke na Remontu, žago na Dravinji, kovačijo, mline na vodo za mletje moke, v kraju pa je bilo tudi mnogo malih obrtnikov (čevljarjev, tesarjev, lončarjev,…). Danes so Makole turistično zanimiva občina z velikimi možnostmi razvoja in se ponašajo z bogato kulturno in naravno dediščino: dvorec Štatenberg, številni vodni izviri, kraške jame, prelepi vinogradi,… Turizem je ena izmed gospodarskih panog, ki je v stalnem razvoju in rasti. V zadnjem času se je vidno razmahnila rekreacijska dejavnost. Za možnost trženja v turizmu obstajajo še lovski in ribiški turizem, konjeništvo ter mnoge dopolnilne dejavnosti na kmetijah.

ObčinoMakole tvorijo naslednja naselja:

 • Dežno pri Makolah
 • Jelovec pri Makolah
 • Ložnica
 • Makole
 • Mostečno
 • Pečke
 • Savinsko
 • Stari grad
 • Stopno
 • Stranske Makole
 • Strug
 • Štatenberg
 • Varoš
Osnovni podatki o občini Makole:
 • Površina občine: 36,9 km2
 • Število prebivalcev: 2.020
 • Število gospodinjstev: 670
Dolgoročni načrt razvoja Občine Makole (sprejel Občinski svet Občine Makole 14.09.2010)
 
Vreme v Makolah

Makolski utrinki
u-05.jpg

Prijava

Ste pozabili geslo?
Registracija Ustvari nov uporabniški račun